Категории

ОБЩИНА ЕТРОПОЛЕ БЕ ДОМАКИН НА СЕДМИ НАЦИОНАЛЕН ТУРИСТИЧЕСКИ СЪБОР „ЗЛАТНА ЕСЕН – ЕТРОПОЛЕ 2018”

08 Октомври 2018 | 15:24 Прочетена: 97

С много слънчево настроение, незабравими емоции и много щастие са част от емоциите, които ще останат в участниците от проведения седми национален туристически събор „Златна есен – Етрополе 2018”, който се проведе в рамките на три дни от 05.10. до 07.10.2018 година. Тази година събитието се проведе на поляната при паметника „Братската могила” в Етрополе. Събралите се деца премериха сили в различни дисциплини, но накрая останаха с приятни емоции от заетите призови места.  Всяка година туристическият събор се провежда по случай Световния ден на туризма – 27-ми септември. Мероприятието протече под патронажа на Кмета на Община Етрополе – Димитър Димитров и със съдействието на Българска федерация по туризъм и Туристическо дружество "Туризъм, спорт и екология Етрополе".
Туристическият събор бе открит от заместник – кмета на Община Етрополе Росица Христова, която приветства участниците с „Добре дошли” и им пожела незабравими емоции, спортменство в игрите и най – добрите да победят. Танцов ансамбъл „Балканска младост“ поздравиха участниците с няколко прекрасни изпълнения преди да започне „Майсторското управление на велосипед“.
Тази година участниците бяха около 140 деца от 1-ви до 12-клас, които представиха своите училища, клубове и туристически дружества: СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе, ПГ „Тодор Пеев” – град Етрополе, ОУ „Христо Ботев” – град Етрополе, ОУ „Св. Св. Китил и Методий” – гр. Кърджали, ОУ „Отец Паисий” – гр. Кнежа; ПГЗ „Стефан Цанов” – гр. Кнежа, Об. У”Неофит Рилски” – град Самоков, ТД „Драгоица”, ТД ПЕС „Мусала”, ТД ТСЕ „Етрополе”.
 Дисциплините, в които се състезаваха участниците бяха: спортно-туристическа щафета, построяване на палатка за време, дартс, теглене на въже, майсторско управление на велосипед и колокрос.  В дисциплините майсторско управление на велосипед и колокрос класирането беше индивидуално, като участниците бяха наградени с грамоти и медали.
Ръководството на Община Етрополе бе подсигурила за всички участници награден фонд от грамоти и медали и кроасани за следобедна закуска между различните дисциплини.
I.СПОРТНО ТУРИСТИЧЕСКА ЩАФЕТА
 1-4 клас
I. СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе,  2-ри отбор              
II.ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – град Кърджали, 1-ви отбор                      
III.СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-ви отбор
5-7 клас
I.ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор                    
II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-ри отбор                 
III. ОУ „Христо Ботев” гр. Етрополе
8-12 клас
I. ПГЗ ”Стефан Цанов”- град Кнежа, 3- ти отбор                 
II.СУ „Христо Ясенов” –град Етрополе, 1-ви отбор                       
III. ПГ „Тодор Пеев” – град Етрополе
II.ПОСТРОЯВАНЕ НА ПАЛАТКА
1-4 клас
I. СУ ”Христо Ясенов” – гр. Етрополе, 2- ри отбор                          
II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-ви отбор               
III. ТД ПЕС „Мусала” – град Самоков
5-7 клас
I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-ри отбор                   
II. СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе, 1-ви отбор              
III. ТД „Драгойца 2013” – град Ябланица
8-12 клас
I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-ви отбор                   
II. ТД ТСЕ „Етрополе” – град Етрополе                      
III. ПГЗ ”Стефан Цанов”- град Кнежа, 1-ви отбор
III.Д А Р Т С
1-4 клас
I. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 1-ви отбор       
II. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 2-ри отбор              
III. СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе 2-ри отбор
5-7 клас
I. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”- гр.Кърджали- 2-ри отбор               
II. СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе 3-ти отбор               
III. ТД „Драгойца 2013” – град Ябланица
8-12 клас
I. ТД ТСЕ „Етрополе” - град Етрополе                             
II. СУ „Христо Ясенов”- гр. Етрополе 1-ви отбор               
III. ПГ „Тодор Пеев” - гр. Етрополе    
4.ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ
 1-4 клас
I. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 2-ри отбор
II. ОУ”Св.Св. Кирил и Методий”гр.Кърджали  1-ви отбор  
III. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа

5-7 клас
I. ОУ „Христо Ботев” – град Етрополе
II. ТД „Драгойца 2013” – град Ябланица
III. СУ ”Христо Ясенов”- град Етрополе 2-ри отбор
8-12 клас
I. ПГЗ ”Стефан Цанов”- град Кнежа, 1-ви отбор
II. СУ „Христо Ясенов” гр. Етрополе 1-ви отбор
III. ПГ „Тодор Пеев” – град Етрополе
4.КОЛО КРОС
1-4 клас Момичета
1.Рая Йорданова – град Етрополе
2.Кристияна Заркова – град Етрополе
3.Християна Маринова – град Етрополе
1-4 клас Момчета
1.Мартин Иванов – град Етрополе
2.Иван Стаменов-град Етрополе
3.Иван Тодоров – град Етрополе
5-7 клас Момичета
1.Славена Шиндарска – град Етрополе
2.Никол Златанова – град Ябланица
3.Бояна Кирчева – град Етрополе
5-7 клас Момчета
1.Стоян Василев – град Етрополе
2.Лъчезар Вельов – град Етрополе
3.Иван Даков – град Ябланица
8-12  клас Момичета
1.Памела Гетова – град Етрополе
2.Анна – Радина Борисова –град Етрополе
3. Палмира Василева-град Етрополе
8-12 клас Момчета
1.Генади Кръстев –град Етрополе
2.Кристиян Маринов – град Етрополе
3.Стефан Стефанов – град Етрополе

МАЙСТОРСКО УПРАВЛЕНИЕ НА ВЕЛОСИПЕД
1-4 клас Момичета
1.Божидарка Василева – град Етрополе
2.Стефани Овчарова – град Етрополе
3. Ралица Симова – град Кнежа
1-4 клас Момчета
1.Мартин Иванов – град Етрополе
2. Цветелин Йотов – град Етрополе
3.Васил Атанасов – град Самоков
5-7 клас Момичета
1.Бояна Кирчева – град Етрополе
2. Ивета Минковска –град Кнежа
3.Цвети Григорова – град Етрополе
5-7 клас Момчета
1.Иван Даков – град Ябланица
2.Александър Кирилов- град Етрополе
3. Митко Иванов – град Ябланица
8-12  клас Момичета
1.Памела Гетова - град Етрополе
2.Анна – Радина Борисова – град Етрополе
3.Палмира Василева – град Етрополе
8-12  клас Момчета
1.Стефан Стефанов – град Етрополе
2. Петьо Качамачков – град Кнежа
3.Росен Манев – град Етрополе
К О М П Л Е К С Н О   К Л А С И Р А Н Е
1-4 клас
1. СУ „Христо Ясенов” – град Етрополе               
2. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали
3.ОУ „Отец Паисий” – град Кнежа       
4. ТД ПЕС „Мусала”- град Самоков
5. Об.У „Неофит Рилски” – град Самоков             
5-7 клас
1. СУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе            
2. ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Кърджали
3. ОУ „Отец Паисий” гр. Кнежа           
4. ТД „Драгойца 2013”- град Ябланица       
5. ОУ „Христо Ботев” – град Етрополе
6. Об.У „Неофит Рилски” – град Самоков
7. ТД ПЕС „Мусала”- град Самоков                       
8 - 12 клас
1. СУ „Христо Ясенов” гр.Етрополе                     
2.ПГЗ „Стефан Цанов” – град Кнежа           
3. ПГ „Тодор Пеев” – град Етрополе           
4.ТД ТСЕ „Етрополе” град Етрополе
       



Актуално

Харесва ли ви новата визия на сайта?