Категории

МЪЖКИЯТ ОТБОР НА ЕТРОПОЛЕ СЕ КЛАСИРА ЗА ВИСШАТА ЛИГА

19 Март 2019 | 10:37 Прочетена: 302

В периода от 15 до 17 март Етрополе бе домакин на финалния турнир на А НВГ даващ право за участие във Висшата лига. В турнира участие взеха отборите на Етрополе, Локомотив-Червен Бряг,Люлин-София и Елит-Силистра. Отборът на Етрополе спечели като домакин финалния турнир от трето ниво във волейболния шампионат при мъжете – А НВГ. С това етрополци, водени от Васил Василев спечелиха промоция за участие във втората група Висшата лига през следващия сезон 2019/2020.
По пътя към върха волейболистите на Етрополе записаха три победи над съперниците и триумфираха със златото пред своята публика, която изпълни до краен предел  залата и даде солидна подкрепа за своя любим отбор. Тимът на Етрополе отбелязва първо историческо участие във втората група, като успехът е постигнат изцяло с местни състезатели.
На втора позиция се нареди тимът на Люлин (София) с една загуба от Етрополе. Трети приключи тимът на Локомотив (Червен бряг), а четворката се оформи от Елит (Силистра). Двата състава ще продължат участието си в А НВГ и през следващия сезон.