Категории

МЪЖКИЯТ ОТБОР НА ЕТРОПОЛЕ СПЕЧЕЛИ ТУРНИР „АСЕН БОРИСОВ“

08 Ноември 2018 | 09:20 Прочетена: 14

За поредна година се проведе турнира по волейбол „Асен Борисов“. На 4 ноември в спортна зала „Чавдар“ в град Етрополе се проведе 14-то издание на мемориалния турнир по волейбол „Асен Борисов". Турнирът се провежда в памет на петимата  приятели на волейбола, напуснали ни твърде рано, но оставили трайна диря в развитието на волейбола в нашият град. Това са Асен Борисов, Цанко Цанков, Димитър Йотов, Ивайло Гръбчев и Георги Билев.
В надпреварата участие взеха четири отбора -домакините от Етрополе, Ботев-Ихтиман, Изгрев-Ябланица и Локомотив-Червен бряг. В първата среща от деня етрополци победиха състава на Локомотив с 3:1 гейма. Тази победа ги изпрати да спорят за първото място срещу отбора на Изгрев, който в доста оспорван мач успя да победи Ботев с 3:2 гейма. В спора за третото място Ботев се наложи над Червен бряг с 3:1 гейма. Отборите на Етрополе и Ябланица се изправиха на финал. Етрополските момчета поведоха с 2:0 гейма и решиха, че са спечелили мача, но гостите не мислеха така и докараха мача до тайбрек. Домакините се мобилизираха в решителният гейм и заслужено се поздравиха с крайната победа, а с това и спечелване купата за първото място на турнира. Наградите бяха връчени от Стефан Борисов – син на Асен Борисов.