ЧАВДАР ЕТРОПОЛЕ - ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 3:0

DSC 0089

Момчетата с наставник Красимир Стоев се наложиха с категоричното 3:0 срещу отборът на Пирин (Гоце Делчев). Мачът е от 15-ти кръг на първенството на Югозападната „В” група, който се проведе на стадион „Чавдар” от 14.00 пред многобройна публика. През първото полувреме на двубоя момчетата от Чавдар (Етрополе) започнаха играта с видимо превъзходство над гостите и поредица от атаки. Резултатът за отбора на домакините можеше да бъде открит още в началото в двубоя, когато Симеон Вешев центрира, но вратаря на Пирин успя да парира удара му. Малко по – късно бе отменен гол на Ивайло Величков заради засада. В първите 45 минути на срещата домакините владееха играта на терена, с добрата си игра момчетата създадоха чисти голови положения, но малшанс не им достигна да ги реализират.

След почивката играта на терена не се промени особено, тъй като етрополци продължаваха да владеят топката и да създават чисти голови положения. Успехът за отбора на Чавдар не закъсня, 3 минути след почивката чрез асистенция на Ивайло Величков по левия фланг изведе Симеон Вешев, който вкара първия гол в мача. След поредната и бърза контра атака, Симеон Вешев вкара второто попадения в срещата след добра асистенция на Виктор Пенчев. Гостите се опитваха да пробият защитата на Чавдар, но без успех. Те опитваха удари от далеч, но вратарят на домакините Христо Матев успя да парира ударите им. Третото попадение в мача бе реализирано от Николай Ботев, който успя да пробие защита на гостите в 75-та минута.

До последния съдийски сигнал резултатът в двубоя не се промени. Така Чавдар Етрополе се наложи с категоричното 3:0 над отборът на Пирин Гоце Делчев и заслужено взе трите точки в мача.