ЧАВДАР ЕТРОПОЛЕ СЕ НАЛОЖИ С 2:0 СРЕЩУ БЕЛАСИЦА ПЕТРИЧ

DSC 0074

В мач от 11-ти грък на първенството на Югозападната трета лига, момчетата с наставник Красимир Стоев се наложиха с 2:0 срещу съперника си Беласица Петрич. Срещата се игра на стадион „Чавдар” от 16.00 часа. Началото на мача започна с едноминутно мълчание, където футболисти и футболни фенове почетоха паметта на  Денислав Йорданов (Бадема). Бадема е бил футболист на Чавдар от близкото минало и треньор, който бе посветил таланта си на любимата игра на десетки хора и допринесъл за многото успехи на отбора в Етрополе и на подрастващите в клуба.

Момчетата от Етрополе започнаха играта си видимо превъзходство над гостите и поредица от атаки още в самото начало на двубоя. Успехът на етрополци не закъсня, още 9-та минута след началото на мача Михайл Михайлов реализира удар в противниковата врата и момчетата поведоха в резултата. В първите 45 минути, домакините владееха играта на терена, с добрата си игра момчета създадоха чисти голови положения, но малшанс не им достигна да ги реализират.

След почивката играта на терена не се промени особено, тъй като етрополци продължаваха да владеят топката и да създават голови ситуации. Успехът не закъсня, след изпълнението на корнер от Иван Мишев, капитанът на Чавдар Етрополе Николай Николов реализира второто попадение в мача от удар с глава в 68-та минута. След втория гол попаднал във врата им, гостите се опитаха да атакуват домакините с удари към вратата, но вратаря на Чавдар парира техните удари. До последния съдийски сигнал резултата в двубоя не се промени и Чавдар Етрополе победи Беласица Петрич с 2:0.

Момчетата от Чавдар Етрополе застанаха зад каузата да подкрепят 27 – годишния Илиян Лазаров от Етрополе, който страда от коварна болест. Те бяха поставили две кутии на трибуните за събиране на средствата. Момчетата изказват истинските си благодарности към всички приятели, които са се отзовали да помогнат на младото момче.