ЧАВДАР ЕТРОПОЛЕ ПОБЕДИ БАЛКАН 1929 БОТЕВГРАД С 2:1 В МАЧ ЗА КУПАТА НА АФЛ

DSC 0012

Чавдар Етрополе се наложи с 2:1 срещу отбора на Балкан 1929 Ботевград в мач за купата на АФЛ. Мачът се игра на стадион „Чавдар“ от 17.00 часа, а момчетата на наставника Красимир Стоев зарадваха събралата се публика с домакинска победа.

Въпреки лошото време, отборът на Етрополе наложи своето темпо на игра владееше положението на терена и през двете части на двубоя. Първото попадение в мача бе реализирано в 19-та минута от Иван Редовски. Последвалата атака на домакините, която доведе до изравняване на резултата с попадение на Симеон Вешев в 23-та минута.

След почивката, етрополската формация продължи своето бързо темпо на игра и в 53-та минута голмайстор за отбора на Чавдар Етрополе бе Симеон Вешев, който реализира своето второ попадение в мача. След повеждането в резултата гостите опитаха поредица удари срещу врата на домакините, но вратаря на Чавдар Етрополе Христо Матев показа безпогрешни рефлекси и усет, с което парира ударите. До края на срещата домакините опитваха удари срещу противниковата врата от далеч, но без успех. Така домакините за пореден път победиха Балкан 1929 Ботевград и продължават в надпреварата за Купата на АФЛ.